image

Hakkımızda

Birlik Çeltik.Ltd.Şti. 1988 yılında 1. çeltik fabrikasının temelini 20.000 m2 alana inşa ederek ticari hayatına başlamıştır. İlk faaliyet alanımız olan pirinç sektöründe sadece pirinç üretimiyle kalmayıp aynı zamanda çeltik ziraatı alanında da büyük yatırım ve girişimlerde bulunulmuş ve İstanbul’da bulunan şubemizin yüksek satış kapasitesi de göz önüne alınarak 1990 yılında 2. çeltik fabrikası faaliyete geçirilmiştir. Bugün toptan prinç pazarında ÖZBİRLİK markası aranılan ürünler arasına girmiştir.

1990-1994 yılları arasında çeltik ve pirinçten elde edilen birikimlerle 1994 yılının sonunda ayçiçek hamyağ fabrikası inşaatına,  toplam alan 50.000 m2 çıkartılarak başlanılmış ve 1996 yılında ayçiçek fabrikasıda faaliyete geçirilmiştir.

1999 yılında ise pirinç ve ayçiçek alanında oluşan yarı mamul ürünlerin daha iyi şekilde değerlendirilip çiftçimize daha da faydalı olunabilmesi için ÖZBİRLİK YEM  fabrikamız üretime geçirilmiştir.

Firmamız kurulduğundan buyana geçen kısa süre zarfında elde ettiği birikimleri sürekli olarak yeni yatırımlara dönüştürmeyi kendisine bir ilke edinerek Trakya halkına hizmet etmeyi  bir görev olarak kabul etmiştir.

Firmamızın Genel Müdürlüğünü kurulduğundan bu yana sayın Mehmet Arda yürütmektedir. Birlik Çeltik Ltd.Şti.kurulduğu yıldan  bu güne kadar devam ettirdiği istikrarlı üretimcilik ve yatırımcılık ruhunu bundan sonraki yıllarda da daha kararlı ve akılcı bir şekilde sürdürerek faaliyetine devam edecektir.


Whatsapp Destek

Sevda YÜCEL

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?